ویژگی های مدیریتی، یک مدیر فروش موفق (قسمت اول)

مدیر فروش موفق بودن مانند آن است که قصد چیدن یک پازل را داشته باشید. نخستین باری که سعی می کنید قطعات پازل را در کنار هم قرار دهید، مدتی طول می کشد تا قطعات را به درستی در کنار یکدیگر بچینید.

بار دوم که شما سعی کنید قطعات را در کنار یکدیگر قرار دهید ، مسلما از طرح یا الگوی اصلی بیشتر اطلاع یافته اید و هر بار که مجددا اقدام به چیدن پازل کنید،طبیعتا بهتر این کار را انجام خواهید داد و در آخر شما میتوانید به راحتی همه قطعات را با یکدیگر هماهنگ کنید و الگو اصلی را ساخته باشید.

قطعات پازلی که باید یک مدیر فروش موفق در کنار هم قرار دهد شامل تبلیغات ، استخدام ، برگزاری جلسات با هدف تولید، ایجاد انگیزه در افرادی که دچار شکست عاطفی یا مالی می شوند ، سعی در برقراری ارتباط با انواع شخصیت ها،استخدام افرادی با تجربه و مستعد،ایجاد تغییرات با هدف تشکیل یک شبکه فروش موفق و….میشود.

فراموش نکنید که به کارگیری تمامی این تکنیک ها در کنار یکدیگر  باعث آن میشود تا شما به یک مدیر فروش موفق تبدیل شوید.

برای آنکه بهتر این موضوع را درک کنیم و در واقعیت نیز برایمان ملموس تر شود،میتوان یک جلسه فایل صوتی تام هاپکینز را مرور کرد.

اولین ویژگی های یک مدیر فروش موفق

اولین ویژگی های یک مدیر فروش موفق

اولین ویژگی های یک مدیر فروش موفق

واقعیت آن است که، مدیران بزرگ فروش ده ها ویژگی دارند و هر کس که یکی از این ویژگی ها را داشته باشد به یک رهبر و مدیر فروش موفق تبدیل خواهد شد. بیایید با این ویژگی ها آشنا شویم:

۱- یک مدیرفروش موفق باید دارای تعهد نسبت به شبکه فروش خود و اعضای تیمش باشد تا با هدف دستیابی به اهداف تعیین شده در چهارچوب قوانین اتحادیه فعالیت کند. مدیران موفق دارای یک تیم می‌باشند که با وجود آن که اعضای آن را افراد مختلف با اعتقادات و ارزش های گوناگون تشکیل میدهند،آنان سعی میکنند تا برای رسیدن به اهداف شبکه فروش به طور هماهنگ با یکدیگر عمل کنند.

۲- دومین ویژگی که یک مدیر فروش موفق از آن پیروی میکنند،منطبق بودن حرف و عمل آنان می‌باشد.

اگر شما دوست دارید تا به عنوان یک مدیر موفق به شما احترام گذاشته شود بهتر است تا حرف و عملتان را یکی کنید.

ویژگی های مدیر فروش موفق

ویژگی های مدیر فروش موفق

۳- مدیران موفق اصولا مباحث کاری و شخصی شان را با یکدیگر قاطی نمی‌کنند. برای مثال ممکن است یک مدیر موفق با زیردستان خود دوست باشد اما او نباید هیچ گاه کسائل کاری و دوستانه اش را با یکدیگر قاطی کند.

۴- چهارمین مورد که از مهم ترین ویژگی های یک مدیر موفق به حساب می آید،داشتن عدالت و انصاف به دور از قضاوت شخصی است. مدیران و رهبران گروه باید کاملا عادلانه با دیگران برخورد کنند و به دلیل قضاوت ها و یا تصورات شخصی خود نباید با افراد رفتار نامناسبی داشته باشند،زیرا در این حالت مسلما قدرت نفوذ و احترامی را که دیگران برای آنان قائل هستند را از دست میدهند.

۵- پنجمین ویژگی که باعث توسعه یافتن و گسترش شبکه فروش شما خواهد شد، آینده نگری است.

یک مدیر  فروش آینده را تصور میکنند و برای آن برنامه ریزی میکند، او با توجه به اهدافی که در ذهن دارد برنامه ریزی می کند.برای مثال مدیر فروش میتواند تصمیم بگیرد که در آینده دور یا نزدیک چه وظایفی را به چه کسانی واگذار کند و یا اراده میکند تا چه چیزها و چه کسانی جایگزین شوند.

از ویژگی های مدیرفروش موفق آن است که بتواند با توجه به آینده به خوبی وظایفی همچون استخدام،مدیریت و آموزش را انجام دهد.

 

مدیر فروش موفق

مدیر فروش موفق

 

در مقاله دوم دیگر ویژگی های مدیر فروش موفق را بررسی می کنیم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *