ویژگی های مدیریتی، یک مدیر فروش موفق (قسمت دوم)

در مطلب قبل بخش اول ویژگی های یک مدیر فروش موفق را بررسی کردیم در اینجا بخش دوم این مقاله را ارائه خواهیم کرد.

دیگر ویژگی های یک مدیر فروش موفق

1. رهبران موفق کسانی هستند که توانایی مبارزه و مواجه شدن با مشکلات را داشته باشند و در شرایط سخت قدرت تصمیم گیری خود را از دست ندهند.

حقیقت آن است که مدیران ضعیفی که خیلی زود دچار شکست می شوند،توانایی تصمیم گیری در لحظات سخت را ندارند و نمی‌توانند به سرعت برای اقدام به مبارزه و یا رویارویی با مشکلات دست به انتخاب بزنند.

نکته ای که شما باید در آغاز کار مدیریت حتما به آن توجه کنید آن است که تا زمانی که احساس میکنید مهارت ها و آموزش های لازم را به طور کامل یاد نگرفته آید به به رهبران بزرگ و افراد متخصص در این حرفه اعتماد کنید و با مشورت آنان اقدام به تصمیم گیری کنید.

مدير فروش موفق

 

2. اگر واقعا شما به دنبال تشکیل یک شبکه فروش موفق هستید،این مورد را هیچ گاه فراموش نکنید که برای رشد و پیشرفت لازم است گاهی ریسک پذیر باشید.

شاید اکنون برایتان این سوال پیش آید که دقیقا منظور از ریسک پذیر بودن چیست؟

ریسک پذیر بودن برای یک مدیر فروش موفق به معنای آن می‌باشد که فرد همراه با رشد درآمد ،روحیه و شجاعتش برای تصمیم گیری های سریع نیز رشد کند و بتواند از درآمدی که دارد لذت ببرد و با قدرت دست به تصمیم گیری بزند و از شکست نترسید.

مدير فروش

3. کی از مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی های که مدیر فروش موفق حتما باید این ویژگی را در خود ایجاد و تقویت کند آن است که بتواند تخصص لازم را برای استخدام افراد مناسب و‌لایق کسب کند و علاوه بر آن با تقویت مهارت های خود بتواند به این افراد آموزش های لازم را بدهد و در کنار مدیر بودن در یک شبکه فروش،معلم خوبی نیز برای زیردستان خود باشد.

اما استخدام و آموزش برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق کافی نیست،شما باید بتوانید افراد مستعدی را که به اصطلاح جذب کرده و به آنان آموزش داده آید را در مجموعه ی خود حفظ کنید،در غیر این صورت تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت.

 

آخرین ویژگی های یک مدیر فروش موفق

آخرین ویژگی های یک مدیر فروش موفق

1. نهمین ویژگی یک مدیر فروش موفق آن است که آنان اجازه نمی دهند تا تکرار مکررات باعث ایجاد عادت در روند فعالیت مجموعه شان شود.

حقیقت آن است که رهبران بزرگ و قدرتمند علاوه بر آنکه دارای اهداف مشخصی می‌باشند و تمام اتفاقات را پیش بینی میکنند،هروز سعی میکنند تا اهداف و فعالیت هایشان را گسترش دهند و باعث تکراری شدن و بی معنا شدن فعالیت ها و اتفاقات نشوند.

هیجان از مهمترین علتی است که یک مدیر فروش موفق باید بتواند آن را در شبکه فروش خود ایجاد کند.

 

2. آخرین ویژگی بارز یک مدیر فروش موفق،جلب اعتماد فروشندگان است.جالب است بدانید که اکثر فروشندگانی که در زمینه تجاری مشغول فعالیت هستند بسیار محتاطانه عمل میکنند و هر کسی اعتماد نمی‌کنند تا فروش آنان دچار شکست نشود.

فرق یک مدیر فروش موفق با یک فروشنده معمولی دقیقا در همین نکته می‌باشد که یک مدیر علاوه بر آنکه از اعتماد بنفس بالایی برخوردار است، سعی میکند تا اعتماد دیگران را نیز به خود جلب کند.

برای آنکه اعتماد بنفس بالایی داشته باشید در قدم اول باید یاد بگیرید تصویری را که در آینه از خودتان می‌بینید دقیقا همان مدیر موفقی بدانید که در ذهنتان آن را مجسم کرده آید.

یک مدیر موفق باید بتواند رویاهایش را تبدیل به واقعیت کند و بهتر است این موضوع را در ابتدا از خودش آغاز کند تا دیگران نیز او را باور کنند.

ویژگی های یک مدیر فروش موفق

در نهایت باید گفت که اگر شما به دنبال آن هستید که بتوانید ویژگی های یک مدیر موفق را در وجودتان توسعه دهید،بهتر است قبل از هر اقدامی روی خودتان کار کنید،چرا که کسی که قرار است به عنوان یک مدیر فروش موفق در اجتماع وارد شود و با مردم رابطه داشته باشد دقیقا خود شما هستید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *